Tel.: +420 382 217 154

10 tipů, jak v létě přežít těhotenství

Když uprostřed zimy zjistíte, že jste těhotná,  je téměř nemožné si představit, že to těhotenství lze přetrpět přes léto. Maminkám je strašné vedro, zvýšený krevní oběh ještě víc zvyšuje obvyklou teplotu těla, k tomu tu jsou ještě kila nabraná navíc. Přidejte vlnu téměř 40° veder a pomyšlení na letní těhotenství je téměř nesnesitelné. Jsou ale jednoduché způsoby umožňující maminky ochladit – vynechejme ale použití klimatizace.  Přečtěte si naše tipy, jak během těhotenství přežít ta největší vedra.

 

1. Snížení příjmu sodíku

Snížení přísunu soli Vám pomůže předcházet otokům. Nevypouštějte ji ale úplně, protože obsahuje jód, který je základem pro zdraví Vašeho děťátka.

2. Odložení prstenů

Prsty jsou tím prvním, co mamince otéká a horko tomu nijak nepomáhá. Při prvních příznacích otékání si tedy sundejte prstýnky, abyste si je pak nemusely nechávat přeříznout a pak znovu draze u zlatníka opravovat.

3. Běžte si zaplavat

Ponoření se do vody těhotnou dámu nejenom ochladí, ale blahodárně působí na sedací nerv a cítí se pak lehčeji a uvolněněji.

4. Vlhká žínka

Umístění studené mokré žínky na zátylek nebo čelo pomůže snížit tělesnou teplotu a omezuje pocení.

5. Divadla a nákupní střediska

Znuděny pobytem v chladném domově chtějí maminky dychtivě vyzkoušet návštěvu místního nákupního centra nebo divadelní představení. V obou případech jsou budovy plné studeného vzduchu a krom zchlazení můžete čas využít i k nákupu dalších potřebných věcí miminku do výbavičky!

6. Pití tekutin

Víme, že bychom měli denně vypít alespoň jedenáct sklenic vody, ale popíjení pomerančového džusu, mléka a iontových nápojů (dejte ale pozor, aby byly určeny i pro těhotné) pomůže nahradit úbytek látek vypocených během letního dne. Platí ovšem, že většina příjmu tekutin by měla být z čísté – ideálně neperlivé – pramenité vody.

7. Vzdušné oblečení

Vaše mateřské šaty by měly mít světlé barvy, měly by být lehké a vzdušné, vyrobené z prodyšných tkanin jako je bavlna a len.

8. Používejte vyšší ochranný faktor

Pokud obvykle užíváte ochranný faktor proti UV záření do 15, při těhotenství uvažujte o využití vyššího čísla. Slunce dokáže zvyšovat produkci melaninu, což vede k „těhotenské masce“ (nevzhledné nažloutlé nebo nahnědlé zabarvení obličeje). Ochrana Vaší pokožky před slunečními paprsky bude snižovat produkci melaninu.

9. Masáže

Těhotenské masáže mohou pomoci snížit otoky a připravit maminku na porod.

10.  Nošení správné obuvi

Léto se může zdát jako perfektní příležitost k nošení hezoučkých sandálů nebo žabek. Avšak nošení pohodlných bot – je možné mít velikost o půl čísla větší než máte obvykle – pomůže podpírat Vaše tělo s pár kily navíc a udrží Vaše oteklé