Tel.: +420 382 217 154

Bazén

Krytý vyhřívaný bazén Centra péče o matku a dítě je jediným podobným zařízením v Písku, které je projektováno pouze pro potřeby dětí a rodičů. Splňuje tedy ty nejpřísnější hygienické normy i pro děti od šesti měsíců věku. Pro ještě mladší je připravena speciální vanička. V našem bazénu rádi uvítáme těhotné, rodiče s dětmi všeho věku ale i starší osoby s pohybovými obtížemi – cvičení v teplé vodě je jedno z nejzdravějších!

Vaničkování

S plaváním kojenců je možno začít velmi brzy po porodu, limitem je jen plné zhojení pupečníkové jizvy, které obvykle nastává do 14 dnů od narození. Po zahojení je již možné začít s plaváním ve speciální vaně našeho Centra péče.

Rodičům doporučujeme začít navštěvovat naše kurzy vaničkového plavání od konce šestinedělí až do 5.měsíce věku miminka. Následně mohou plynule pokračovat v kurzech plavání pro kojence a batolata, které již probíhají v našem velkém vyhřívaném bazénu.

Pod vedením certifikované zkušené instruktorky se v naší speciální vaně, splňující ta nejpřísnější hygienická kritéria, naučí základním úchopům a plaveckým dovednostem. Zároveň je naučíme i prvky kojenecké masáže tak, aby ji mohli praktikovat i doma.

Pobyt miminka ve vaně má mnoho pozitivních vlivů na jeho zdravý a pozitivní vývoj. Jako příklad můžeme uvést rovnoměrné posilovaní svalstva a komplexní psychomotorický vývoj, zlepšení dýchání a stavu kardiovaskulárního systému, zrychlení střevní peristaltiky a v neposlední řadě pohyb ve vodě podporuje chuť k jídlu a zlepšuje spánek dítěte. Nejde zároveň opomenout prohloubení citové vazby mezi rodičem a miminkem při společné činnosti.

Co si vzít s sebou?

Dobrou náladu – dítě by mělo být spokojené a alespoň 45 minut předem nakojené. V případě, že dítě není zrovna v nejlepším rozpoložení, je lepší vaničkování zrušit.

Ručníky k nám nosit nemusíte, poskytneme Vám naše.

V případě šetrnější dětské pokožky je vhodné přinést si svůj dětský olej, jinak Vám samozřejmě poskytneme náš.

Maminka potřebuje mít s sebou vrchní díl plavek či nějaké tílko, které je možné namočit.

Cena (30 minut)       350,-

Dotaz/Rezervace

Plavání pro děti

Plavání pro kojence a batolata

Od ukončeného pátého měsíce až do tří let věku Vašeho dítěte můžete navštěvovat náš krytý vyhřívaný bazén, kde probíhají kurzy Plavání rodičů s dětmi.

Nejedná se o plavání v jeho pravém slova smyslu, ale spíše o zdravotně-pohybový pobyt ve vodě, jehož hlavním přínosem je výchova dětí k aktivnímu pohybu tak, aby se stal přirozenou součástí jeho dalšího života. Děti se seznamují s vodním prostředím, učí se v něm pohybovat, poznávají abecedu potápění a postupně objevují základní plavecké dovednosti, které s postupem věku rozšiřují a zdokonalují. Kurz je ovšem přínosný i pro rodiče, kteří se naučí základním plaveckým úchopům svého dítěte.

Vše probíhá zábavnou formou pomocí her a cvičení za doprovodu písniček a říkanek.

Pobyt dětí ve vodě má blahodárný vliv na jejich dýchací a kardiovaskulární systém, pomáhá posilovat zádové svalstvo, které udržuje správné zakřivení páteře, zlepšuje koordinaci pohybů a mnoho dalšího. Nejednoho rodiče jistě potěší, že kurzy zvyšují dětem chuť k jídlu a výrazně lépe po nich spí.

Kurzy trvají vždy 10 nebo 11 týdnů, každý týden vždy ve stejný den a čas probíhá jedna lekce. Součástí kurzu je také focení, kdy všechny fotky vám jsou volně poskytnuty, a vy tak máte krásnou vzpomínku na chvíle strávené v našem bazénu.

V případě nemoci je možné lekci nahradit v jiný den, či vybrat jako volné plavání.

Cena za kurz o 10ti lekcích       3300,-

Cena za kurz o 11ti lekcích       3630,-

Plavání pro děti od 4 do 7 let

S pomocí her se děti postupně učí základním plaveckým technikám a získávají své první opravdové plavecké zkušenosti. Metodika výuky je vždy přizpůsobena individuálním možnostem každého konkrétního dítěte. Začleňujeme tzv. prvkové plavání, které využívá k výuce nejrůznější pomůcky. Děti plavou s rodiči. Pokročilé a samostatné děti, po dohodě s instruktorem, mohou plavat bez rodičů.

Výuka probíhá formou kurzu, vždy o 10 nebo 11 lekcích.

Cena za kurz o 10ti lekcích       3300,-

Cena za kurz o 11ti lekcích       3630,-

Časté dotazy

Přihláška na plavání

Všeobecné_podmínky_kurzu_Plavání

 Fotogalerie

Videogalerie

Aquagym

Aquagym u nás probíhá několikrát v týdnu pro tři kategorie klientek:

Cvičení v bazénu má blahodárný vliv na zdraví především proto, že se cvičí v odlehčení kloubů. Cvičení v příjemně teplé vodě navozuje klid, harmonii a relaxaci. V zásadě se úroveň cvičení liší individuálně, podle stupně těhotenství či kondice klientky. Využíváme tedy aqua-joggingu, aqua-aerobiku, stretchingu, plavání a relaxace.

 Cvičení je nabízeno v příjemném prostředí šetrně ošetřeného bazénu, který vyhovuje i těm nejpřísnějším hygienickým normám. Tento kurz je vedený odbornou fyzioterapeutkou.

Cvičební hodina trvá 45 minut a má tyto části:

Cena (45 minut)       120,-

Aquagym Junior

Cvičení v bazénu pro děti školního věku. Je  koncipováno tak, aby děti bavilo a formou hry je zapojilo do cvičení. Intenzita cvičení je upravena dětským potřebám a možnostem.

Cena (45 minut)       120,-

Kontaktní formulář – rezervace

Aquahealing

O CO SE JEDNÁ?

AQUAHEALING je zcela jedinečný způsob práce s tělem ve vodě teplé 34 st., jedná se o masáž, při níž dochází k protažení celého těla, uvolnění páteře a kloubů. V teplé vodě se uvolní fyzické napětí a stres, vynoří se pocity a zklidní se mysl jako při meditaci.

CO MŮŽETE OČEKÁVAT?

Terapeut Vás přivítá a nejprve si s Vámi popovídá o Vašem aktuálním stavu. Poté se klidně položíte do jeho náruče, a necháte své tělo ve vodě, co nejvíce uvolnit. Teplá voda Vás pohoupá, Váš dech se prohloubí, postupně se zklidní vaše mysl a zpomalí dech.  Můžete se ponořit do sebe a do svých pocitů, a postupně se během terapie můžete ponořit pod hladinu. Klienti často zažívají pocit radosti ze svého uvolněného těla, plynutí, pocit krásy, jednoty se sebou i s celým vesmírem. Ztratíte pojem o čase a o prostoru, jste jen tady a teď, uvolnění, šťastní.

BLAHODÁRNÉ ÚČINKY AQUAHEALINGU

Na úrovni fyzického těla

Protahuje a uvolňuje páteř a klouby, pomáhá správnému držení těla, uvolňuje se svalové napětí, zlepšuje dýchání, prohlubuje ho do relaxace a naprostého uvolnění těla, tyto masáže jsou vhodné a prospěšné také pro těhotné ženy.

Na psychické úrovni

Snižuje tělesné napětí a tím uvolňuje stres, navozuje důvěru, pocit bezpečí a přijetí a tím pomáhá uvolnit úzkost, strachy, nepříjemné pocity i ty hluboko uložené, traumata z dětství, traumata z porodu, pomáhá zbavit se strachu, pomáhá zbavit se obav z potápění.

AQUAHEALING JE JEDNA Z NEJKOMPLEXNĚJŠÍCH TERAPIÍ

Propojuje tělo, duši, mysl a emoce, pomáhá nám vrátit se do rovnováhy. Vaše tělo lehce plyne nadnášeno a houpáno vodou, tělo tančí, a vy můžete zažít pocity radosti i smutku, hravosti, odevzdání se, důvěry, neomezených možností, pocit bezpodmínečného přijetí, lásky, jednoty se sebou a s vesmírem. Možnosti prožitků jsou neomezené, každý jsme jedinečná bytost.

Cena (60 minut)       990,-

 

Volné plavání pro rodiče s dětmi

V rámci volného plavání si rodiče (či prarodiče) mohou s dětmi volně zařádit v našem bazénu, popř. vypilovat dovednosti získané v rámci našich kurzů. Volné plavání je možné si domluvit pouze na čas, kdy v bazénu neprobíhají výukové lekce či jiné aktivity. Samozřejmostí je, že Vám poskytneme ručníky a vysoušeč vlasů.

Cena dospělý       (45 minut)       60 Kč

Cena dítě       (45 minut)       40 Kč

Kontaktní formulář – rezervace/dotaz