Tel.: +420 382 217 154

Kurzy

Babské rady pro 21. století

Jedinečný seminář, který kombinuje staletími osvědčené „babské“ rady s přístupem moderní medicíny. Seminář vede MUDr. Jitka Borošová. Absolventi se seznámí s nejrůznějšími tipy, které pomáhají na nejběžnější dětské obtíže a které vycházejí z vědění našich předků, kteří neměli k dispozici uměle vyráběné léky. Těch ale kurz také využívá, a to tam, kde je jejich užití smysluplné a pomůže rychleji obtíže překonat.

Cena 45 min       120,-

Kurzy pohybového vývoje kojenců

Tento kurz je vhodný pro novopečené rodiče.  Provede vás psychomotorickým vývojem vašeho miminka, od prvních projevů pohybu, až po samostatnou chůzi. Součástí kurzu jsou praktické ukázky, které vám pomohou pochopit důležitost správného pohybového vývoje.  Špatné návyky si totiž malý človíček ponese s sebou celý život.   Kurz je veden odborným pediatrickým fyzioterapeutem, který je schopen u vašeho miminka rozpoznat odchylku pohybového vývoje včas a pomůže vám s léčbou. Kurz je rozdělen do 3 částí dle věku dítěte a každá část trvá 90 minut.

1.        skupina 2 – 5 měsíců

V této části kurzu se seznámíte nejen s pohybovým vývojem dítěte, ale také se správnou manipulací s kojencem.   Dozvíte se, jak správně polohovat, nosit a zvedat miminko, abyste zabránili špatnému pohybovému vývoji.  Zaměříme se i na to, jak podpořit první aktivity dítěte, speciálně na polohu na břiše. Seznámíte se s pomůckami, které mohou vašemu miminku pomoci se správně rozvíjet a které mu mohou naopak uškodit.  Dozvíte se také, jak vhodně upravit domácí prostředí, a jaké polohy a metody pomáhají na nejčastější dětské obtíže – bolesti bříška. Tato část kurzu je vhodná pro děti od ukončeného 2. měsíce, menším dětem se budeme rádi věnovat individuálně.

2.        skupina 6 – 9 měsíců

V této části kurzu jsou pro vás nachystány další informace o správné podpoře pohybového vývoje kojence. Dozvíte se, jak správně manipulovat s kojencem v tomto období, jak správně stimulovat přetáčení ze zad na bříško, také vše o pohybu na břiše (plazení, točení kolem osy těla) a podpoře lezení. Také zjistíte, proč je pro děti velmi nevhodné snažit se je předčasně posazovat a jaké výhody a nevýhody mají pomůcky pro nošení dětí – šátky, nosítka.  Doporučíme vám vhodné hračky pro vaše dítě, získáte také inspiraci pro domácí aktivity a správnou socializaci dítěte.

3.        skupina 10 – 14 měsíců

V poslední části kurzu se zaměříme hlavně na rozvoj správných pohybových dovedností před začátkem chůze. Dozvíte se, jak správně podpořit lezení vpřed i jaké jsou zásady při prvních pokusech o stoj a chůzi. Povíme vám, jak zamezit nesprávnému vývoji chůze a také kdy a jak vybrat vhodnou obuv. Obuv je pro správný vývoj chůze velmi důležitá. Nakonec vám doporučíme další vhodné aktivity, kterými podpoříte  rozvoj motoriky vašeho dítěte.

Cena 90 min       190,-

Kurz první pomoci pro rodiče

I když si všichni rodiče přejí, aby se do situace, kdy bude ohroženo zdraví nebo život jejich dítěte nikdy nedostali, opatrnosti a předvídavosti není nikdy nazbyt. Právě proto by rodiče měli umět poskytnout základní první pomoc. V tomto kurzu se rodiče seznámí se základy resuscitace, s preventivními opatřeními proti Syndromu náhlého úmrtí kojence, naučí se první pomoc při popáleninách, řezných ranách, zlomeninách, atd. Součástí kurzu je i seznámení rodičů s průběhem a příznaky těch nejběžnějších dětských nemocí. Kurz je rozdělen do 3 částí. Kurz je vhodný také pro ty, kteří pracují s dětmi – například pro učitelky, vychovatelky, chůvy apod.

V první části kurzu se rodiče seznámí s nejdůležitějšími zásadami poskytování první pomoci dítěti, jak správně zavolat zdravotnickou záchrannou službu, jak postupovat v případě bezvědomí, tepenného krvácení či šoku. Nejdůležitější částí kurzu bude nácvik kardiopulmonální resuscitace u dítěte. Rodiče si budou moci vyzkoušet, jak správně používat vypuzovací manévry, které slouží k odstranění vdechnutého předmětu z dýchacích cest, či stabilizovanou polohu. Nikomu jistě není příjemná představa situace, kdy by musel rodič použít těchto znalostí, aby pomohl svému dítěti, ale je velmi dobré být připraven. Proto je důležité, aby rodiče první pomoc znali. Mohou pak v případě potřeby zachránit život nejen svého dítěte.

V druhé části kurzu se zaměříme na nejčastější úrazy a zranění dětí, jak jim předejít a jak u nich poskytnout první pomoc. Dozvíte se, jak správně zabezpečit svůj dům, aby se snížilo riziko úrazu vašeho dítěte, ale také jak správně vybrat ochranné pomůcky (přilby na kolo, autosedačky).  Seznámíme vás se správným postupem první pomoci v případě popálenin, pádů, úrazů hlavy, zlomenin, krvácení a mnoho dalšího.

V třetí části se zaměříme na nejčastější dětská onemocnění, na jejich průběh, příznaky a první pomoc. Dozvíte se, kdy je důležité vyhledat lékaře a jaké léky byste měli mít doma v lékárničce. Budeme se věnovat například nejen růstu zoubků, bolestem bříška, průjmům, kašli, ale také horečce, laryngitidě, neštovicím atd.

Cena

1. Část  90 min       190,-

2. a 3. Část 45 min       120,-

Těhotenský kurz

Tento kurz je veden odborným fyzioterapeutem se specializací na ženské zdraví ve spolupráci s pediatrickou fyzioterapeutkou. Je rozdělen do tří částí, každá část trvá 90 minut. Je vhodný pro všechny těhotné maminky – prvorodičky, ale i vícerodičky od 12 týdne těhotenství.

V první části budoucí maminku seznámíme se změnami, které těhotenství přináší. Velmi stručně Vás provedeme anatomií.  Naučíme vás porozumět svému tělu, ale také vám poradíme, jak zmírnit potíže, které mohou těhotenství doprovázet (křeče, otoky, mravenčení prstů, bolest zad, bolest pod žebry, křečové žíly). Poučíme vás o zdravém pohybu a cvičení v těhotenství, abyste neuškodila sobě ani miminku.  Tato část je vhodná pro maminky v raném stadiu těhotenství od 12 – 20 týdne.

Druhá část je již zaměřena na relaxaci a přípravu na porod. Ukážeme vám různé polohy při porodu, dechové, relaxační a masážní techniky, které vám pomohou ulevit od bolesti. Dozvíte se informace o vhodnosti masáže perinea, o přípravě na porod, o průběhu porodu ale také o tom, jaká je role partnera u porodu. Tato část kurzu je vhodná pro maminky od 30 týdne těhotenství a jsou vítání také partneři.

Třetí část se již věnuje přímo porodu a šestinedělí. Podrobně vás seznámíme se všemi fázemi porodu, zaměříme se hlavně na druhou fázi porodní. Dozvíte se také, co dělat, pokud porod nejde tak, jak jste si představovala, co obnáší porod Císařským řezem a na co se připravit. Také vám povíme, co vás čeká dále po porodu. Poradíme vám, kdy začít po porodu se cvičením na správné držení těla a na posílení pánevního dna a odpovíme vám na vaše vlastní specifické otázky. Nakonec vás naučíme to, co má každý rodič umět (vlastní péče o miminko) i to, jak správně chovat své dítě. Kurz je vhodný pro maminky od 33 týdne těhotenství a partneři jsou srdečně zváni.

Cena 90 min       190,-